DEFAULT

Agime Shqipëtare - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl)


Download Agime Shqipëtare - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl)


Ndofta mund te kem harruar te tjere dhe nese ju i sugjeroni qe mund te jene pjese e sondazhit, une do ti perfshi aty. Une kam preference Franko Radin, ai po vallai. The teeth are smiling, but is the heart??? Aurela Gace kendon dhe kenge te lehta dhe kenge labe dhe cfar te duash ti.

Meqe Vace Zela s'qenka ne konkurim, atehere une do te votoja per grupin "Ritfolk". Megjithese nuk jam i sigurt ne jane akoma bashke apo jo. Yhyyyy, sa kisha pa shkruar ketu! Alma Bektashi all the way!!!! Ajo ka ze me lal, pastaj kendon dhe kenge interesante, ka lezet, jo kenge te kohes se qepes!!!

Well behaved women never made history. Pellazgu jo me fjale ofenduese Redi e ka "cilesuar me lart". Vace Zelen qe ishte vene si opcion e hoqa, pasi une e kam thene dhe Fiori e ka cituar qe behet fjale per kengetare qe jane aktualisht aktive dhe jo ata qe nuk kendojne me. Shih Revista Haemus Nr. Popa, Editura Macedonski, Craiova, , f. Albert Bonniers, Stokholm, Je poet, more?! Njeriu e kthen mbrapsht. Ke uri? Por ekziston njeriu. Dhe e gjen. I kam dashuruar. Prania e saj duket pothuajse e shpikur.

Ndodhesha atje, por Kryetari i fundit i S. Balk n! Intro Prof. E ardhmja — mes emrit dhe numurit. Elegjia I, f. Me gazet e saj, me helmet e saj. Maybe not. I am part of a wonderfool generation, which is more of a generection. The atmosfear of our times is quite strange. And at times a bit sad ic. There are plenty of t errors.

We live in a new chim Era. We live in EuRope, so we have a European Onion. Even so, there are still a few nutsis left. We have been under dicktatorship. We know some things about mis t ery. We have been in exille. Does nowhere mean now, here?

We dream of success, although it often means suckcess, or even suckstress. There is ex in next. We are pretty melalcoholic and nostal ler gic. We drink tekilla. We work part time or fool time. We pay fucktures. We read the prass every day. We also read the daily horrorscope. We take a lot of photos of ourselves and we are selfiesh.

We use anti-social networks. Is history just a story? We are surrounded by manifests and moneyfests. Or Moneyfeasts. We can certainly make the in difference. We invent heroes, such as Irony Man or Betman and we love them and truly believe in them. We are politically correct. In the meantime or in the kindtime , we are morally incorrect. We became awww-ful. From where could I buy a new iReality?

Internet, Younternet…? I want to move to a different reality. Live in one of the fairytales. Such as Sinderella. We sometimes think about mor t ality. We understand. And overstand. We make neuroillogical analysis at the hopespital. We love fashion and not fashioff. We rock, but sometimes we pop or we classic. We smOKe. Or sm-not-OK-e. We often have insoMania.

We take pills. We are native naives. We are na t ives. We dream of Hellywood. And other places, we love to travel. Hotels are sometimes coldels. Can you see the rest in arrest? We quite like metawhores. We appreciate f art. We are sometimes infantile, ridicoolous. Are you originally correct? Pity we often forget that inspiration is not inspirace. But we are optimystic. We have a certain soulitude. We believe and not beleave. Tema: Muzika e lehte shqiptare--per te qare hallin. Asnjeri nga ju nuk mendoj se e deshiron ket realitet te hidhur qe eshte, as une, po muzika shqipetare ka ngel ne vend numero, dhe spo ecen perpara dhe ato muzika qe dalin nuk jane te mbeshtetura ne tabanin kombetar po jan te huazuar nga muzika te jashme, kjo duket edhe nga festivali i fundit i kenges ne rtsh, ishte komplet nje pune amatoresh edhe komplet pune amatoresh, nuk e di sa dakort jeni me mua, po une kete mendoj, dhe them se keshtu eshte Pastajk kenga e trios kosovare Rones , Teutes e Veses "Flakareshat " qe rrembeu vendin e trete dhe po degjohet mjaft , keto jane vetem sa per ilustrim por ka pasur edhe disa melodi qe me kane mbetur ne kujtese.

Muzika Shqiptare kurr nuk eshte e keqe dhe per te qar dhe me tekste skandaloze. Eshte ne ket menyre ne qoftese degjon te njejtit kengetar dhe te njejta kenge.

Mbase varte cfare muzike preferon por ne qoftese te pelqen dhe e do me zemer dhe jo sa per ta degjuar per te shtyr kohen kurr nuk eshte per mendimin tim!Sitemap

Canta Simon - Grupo Cawibe - La Musica Joven De La Costa Atlantica (Vinyl, LP), Victory - Fear City - Our Way Of Life (Vinyl, LP, Album), Und Das Meer Singt Sein Lied - Various - Hitsommer 79 - 55 Holiday - Hits! (Vinyl, LP), Langs Gevaarlijke Smalle Baan - Te-Deum Laudamus, Jan Bonefaas , Conducted by Jan van der Waart - Je, Drink And Drown - The Webb Brothers - Beyond The Biosphere (Vinyl, LP, Album), La Ultima Noche - Digno Garcia - Pays Tropical (Vinyl, LP, Album), My Blues, Prayin (Instrumental Mix) - Harold Melvin And The Blue Notes - Prayin (Vinyl), Accendi La Tua Luce - New Trolls - New Trolls (CD, Album), Bukimi - BugLug - 絶唱~Best of BugLug~ (CD), LAmour Propre. Ne Le Reste Jamais Bien Longtemps - Jean-Claude Vannier - LAmour Propre. (Extrait De, New Craze - The Black Sorrows - The Very Best Of The Black Sorrows (CD), Philippe El Hage - Asrar (CD, Album) We Want Your Soul (Product 01 Remix) - Freeland* - We Want Your Soul (CDr)

8 Comments

 1. Arami Permalink
  See also Artexport and Pllake Shqipetare. All the vinyls produced under this label were pressed in China. Marketplace 22 For Sale. Vinyl and CD 1 – 14 of Genre Various: Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (EP) 2 versions: AXM
  Reply
 2. Tauhn Permalink
  Kangë Popullore Shqipëtare Various. 0. Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare Various. 0. Orkestina Popullore. 0. Tinguj Nga Kosova Various. 0. Mendët E Insanit Janë Si Era (Kënge Popullore) Xhemaijl* Dhe Islam Burniku Nga Murat Bunjaku Me Giteli Dhe Hajdin Statovci. 0.
  Reply
 3. Zura Permalink
  Jun 18,  · *****pertaci**** Kerko dhe shiko miliona video shqiptare. Video te portokalli show, video muzikore shqiptare, video me humor e shume video te tjera. Mjafton nje klikim dhe mund te shikoni me miliona video nga website lider te hostimit te videove si Youtube, Metacafe, DailyMotion dhe Google Videos. Shko te payexchange.net
  Reply
 4. Zologore Permalink
  Nov 10,  · “Të dua” e interpretuar nga Ardit Gjebrea dhe Inva Mula ishte gjithashtu një nga më të përmendurat, së bashku me “Lules” dhe “Sytë e tu” të Frederik Ndocit, si edhe “Martesa jonë” e Irma Libohovës. Vaçe Zela – Valësi i lumturisë. Parashqevi Simaku – “Më the të dua”
  Reply
 5. Tugar Permalink
  Arshiva me e madhe e Muzikes Shqipe, tek ne mund te ndegjoni ose shkarkoni mbi 25, kenge shqip te gjitha koherave dhe zhandreve, mp3 shqip
  Reply
 6. Shataxe Permalink
  Mund te degjoni me mijra kenge nga te gjitha trojet Shqiptare. Faqja me e madhe ne internet me muzike Shqiptare. TOP Këngët: Më poshtë janë renditur 40 këngët më të dëgjuara që prej datës 5 Prill, Fati ynë shpresë dhe marrëzi Këngët e Shekullit - vol. 8 Aleksandër Gjoka:
  Reply
 7. Malale Permalink
  Oct 12,  · muzik shqip,filma falas,video seksy,tregime seks,poesi sms dashurie,mp3 shqip,programe shqiptare,windows xp shqip,payexchange.net
  Reply
 8. Gardataur Permalink
  Ky bashkëpunim, në YouTube numëron hiç më pak se milionë, dhe kështu e bën atë në mesin e emrave më të klikuar te projektet shqiptare në YouTube. Sabiani, Marseli dhe Shkendije Mujaj lansuan tre vjet më parë këngën me titull “Show Biz”.
  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *